Prawo spadkowe to szczególna dziedzina, która nierzadko wiąże się z waśniami rodzinnymi. Jeśli pozbawiona jest tego rodzaju sporów, to zwykle nie nastręcza żadnych trudności. Niestety, najczęściej spotykamy się w swojej praktyce z wieloma sytuacjami konfliktowymi, jakie rozbudza szansa pozyskania spadku. Wówczas więzy rodzinne gwałtownie słabną, a celem samym w sobie staje się wyłącznie majątek. Im jest wyższy, tym budzi większe emocje, którym muszą sprostać także nasi prawnicy. Potrafimy sobie jednak radzić choćby z najtrudniejszymi sprawami, a także z kłopotami natury rodzinnej, jakie się w tym obszarze generują.

W pierwszej kolejności zależy nam na polubownym załatwieniu sprawy. Metodą mediacji oraz dyskusji pragniemy zadowolić wszystkie strony konfliktu. Jeśli nie jest to możliwe, to wówczas konieczne będzie wkroczenie na drogę sądową. W takiej sytuacji zapewniamy całkowitą pomoc prawną, doradztwo, a także naszą reprezentację przed organem sprawiedliwości. Celem naszych prawników jest pozyskanie dla Klienta satysfakcjonującej go kwoty spadku, także w formie nieruchomości bądź innych postaci. Naszym dużym sukcesem jest wiele wygranych spraw spadkowych.

Warto mieć na uwadze, że podejmujemy się kompleksowego prowadzenia sprawy spadkowej. Śledzimy go na każdym etapie postępowania, kierując odpowiednie wnioski, pozwy oraz służąc doradztwem. Zależy nam, aby Klient mógł się poczuć komfortowo, nie musiał śledzić terminów sądowych, wypełniać skomplikowanych dokumentów, a jednocześnie miał nieustanny wgląd w swoje sprawy. Możemy Państwa przy tym zapewnić, że udzielając nam swojego pełnomocnictwa, rzetelnie i sumiennie zajmiemy się Waszą sprawą, na bieżącą dokonując koniecznych korekt i podejmując odpowiednie kroki prawne.

Pomagamy w zdobyciu niezbędnych dokumentów dotyczących na przykład stwierdzenia nabycia spadku, ustalenia kręgu spadkobierców, następnie reprezentując naszych Klientów w sądzie. Rozwiązujemy też trudne sprawy dotyczące zachowku. Są one zwykle bardzo emocjonujące, ze względu na fakt utraty bliskich i skomplikowanego prawa dziedziczenia, jakie nierzadko zaskakuje naszych Klientów swymi przepisami. Z przyjemnością będziemy też uczestniczyć w negocjacjach spadkowych, pomagając uświadamiać zakres możliwości działania szerokiego kręgu spadkobierców, a nawet stawiając się w roli mediatora. Są to bardzo istotne pozasądowe możliwości rozwiązania sporu, które w pierwszej kolejności staramy się polecać Klientom.

Oto zakres naszych usług:

  • sprawy o stwierdzenie nabycia spadku,
  • sprawy o podział spadku,
  • sprawy o zachowek,
  • sprawy o uznanie spadkobiercy za niegodnego,
  • odebranie oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku,
  • sprawy o zabezpieczenie spadku,
  • sprawy o wykonanie zapisów.