Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Prawo spadkowe

29.08.2017

Prawo spadkowe to szczególna dziedzina, która nierzadko wiąże się z waśniami rodzinnymi. Jeśli pozbawiona jest tego rodzaju sporów, to zwykle nie nastręcza żadnych trudności. Niestety, najczęściej spotykamy się w swojej praktyce z wieloma sytuacjami konfliktowymi, jakie rozbudza szansa pozyskania spadku. Wówczas więzy rodzinne gwałtownie słabną, a celem samym w sobie staje się wyłącznie majątek. Im jest wyższy, tym budzi większe emocje, którym muszą sprostać także nasi prawnicy. Potrafimy sobie jednak radzić choćby z najtrudniejszymi sprawami, a także z kłopotami natury rodzinnej, jakie się w tym obszarze generują. 
 
W pierwszej kolejności zależy nam na polubownym załatwieniu sprawy. Metodą mediacji oraz dyskusji pragniemy zadowolić wszystkie strony konfliktu. Jeśli nie jest to możliwe, to wówczas konieczne będzie wkroczenie na drogę sądową. W takiej sytuacji zapewniamy całkowitą pomoc prawną, doradztwo, a także naszą reprezentację przed organem sprawiedliwości. Celem naszych prawników jest pozyskanie dla Klienta satysfakcjonującej go kwoty spadku, także w formie nieruchomości bądź innych postaci. Naszym dużym sukcesem jest wiele wygranych spraw spadkowych. 
 
Warto mieć na uwadze, że podejmujemy się kompleksowego prowadzenia sprawy spadkowej. Śledzimy go na każdym etapie postępowania, kierując odpowiednie wnioski, pozwy oraz służąc doradztwem. Zależy nam, aby Klient mógł się poczuć komfortowo, nie musiał śledzić terminów sądowych, wypełniać skomplikowanych dokumentów, a jednocześnie miał nieustanny wgląd w swoje sprawy. Możemy Państwa przy tym zapewnić, że udzielając nam swojego pełnomocnictwa, rzetelnie i sumiennie zajmiemy się Waszą sprawą, na bieżącą dokonując koniecznych korekt i podejmując odpowiednie kroki prawne. 
 
Pomagamy w zdobyciu niezbędnych dokumentów dotyczących na przykład stwierdzenia nabycia spadku, ustalenia kręgu spadkobierców, następnie reprezentując naszych Klientów w sądzie. Rozwiązujemy też trudne sprawy dotyczące zachowku. Są one zwykle bardzo emocjonujące, ze względu na fakt utraty bliskich i skomplikowanego prawa dziedziczenia, jakie nierzadko zaskakuje naszych Klientów swymi przepisami. Z przyjemnością będziemy też uczestniczyć w negocjacjach spadkowych, pomagając uświadamiać zakres możliwości działania szerokiego kręgu spadkobierców, a nawet stawiając się w roli mediatora. Są to bardzo istotne pozasądowe możliwości rozwiązania sporu, które w pierwszej kolejności staramy się polecać Klientom. 
 
Oto zakres naszych usług:
 
sprawy o stwierdzenie nabycia spadku,
sprawy o podział spadku,
sprawy o zachowek,
sprawy o uznanie spadkobiercy za niegodnego,
odebranie oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku,
sprawy o zabezpieczenie spadku,
sprawy o wykonanie zapisów,

Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right