Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Pożyczka bez BIK

19.10.2012
Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego poprzez umowę pożyczki przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości.
 
W Polsce coraz częstsze stają się tzw. „pożyczki bez BIK” kierowane głównie przez instytucje pozabankowe do osób, które zostały wpisane do bik czyli Biura Informacji Kredytowej. Do bik trafia niemal każdy pożyczkobiorca i sam fakt, iż nasze dane znajdują się w rejestrze nie zawsze spowoduje odmowę udzielenia nam pożyczki. Z taką odmową spotkają się jedynie osoby posiadające tzw. „negatywną historię” czyli w przeszłości dopuścili się znacznych zaległości w spłacaniu swych zobowiązań wobec banków.
 
Pozytywna historia kredytowa w bik jest legitymacją solidności kredytobiorcy. Dla banku, w którym ubiegamy się o kredyt taka informacja jest klarownym sygnałem, że ma do czynienia z klientem godnym zaufania, gdyż jego dotychczasowe zachowania związane z kredytami powodują, że szanse terminowej spłaty kolejnej pożyczki rosną. Baza Biura Informacji Kredytowej obejmuje 16 mln czynnych kredytobiorców, z czego aż 90% ma pozytywną historię kredytową, czyli reguluje swoje zobowiązania kredytowe na czas.
 
Pożyczki pozabankowe są udzielane coraz częściej. Na polskim rynku działa wiele firm w tej branży, które oferują świetne rozwiązania dla klientów poszukujących szybkiej gotówki. Także pożyczka bez BIK jest przeznaczona dla tych, którzy nie mają regularnych przychodów, są wpisani jako dłużnicy w bazach BIK-u i innych instytucji, są bezrobotni czy też nawet mają zasądzone egzekucje komornicze.
 
Jednak pożyczka bez bik jest też ryzykownym rozwiązaniem wtedy, gdy nie ma się stałych dochodów. Wtedy można o wiele łatwiej narazić się na kłopoty wynikające z opóźnień w spłacie lub też ich zaprzestania.
 
Na początek firma, która udziela pożyczki, według własnego taryfikatora naliczy kary umowne. Są one w przypadku firm pozabankowych niejednokrotnie bardzo wysokie i mogą znacznie podwyższyć całość zobowiązania. Warto wskazać, że pożyczka bez BIK może być na wniosek pożyczkobiorcy za odpowiednią opłatą przedłużona, więc gdy nie chce się mieć problemów, można takiej opcji skorzystać. Gdy jednak przekroczone zostaną terminy, za monity trzeba będzie nieraz sporo płacić.
 
Dlatego przypominamy, iż przed zdecydowaniem się na podpisanie umowy pożyczki zawsze należy dokładnie zapoznać się z jej warunkami aby „gotówka”, która ma pomóc w trudnym okresie nie stała się źródłem kolejnych problemów.


Tagi: pożyczka, bik

Opinie naszych zadowolonych Klientów
  Zostaw swój komentarz
  Adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right
Podobne artykuły