Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Egzekucja na podstawie wyroku zaocznego

29.04.2013
Niniejsza sprawa praktycznie jest już ukończona i na tym etapie pełnomocnik procesowy w mojej ocenie jest zbędny. W dniu 2 lutego 2012 r. został przez Sąd Rejonowy wydany wyrok zaoczny opatrzony w klauzulę natychmiastowej wykonalności.
 
Zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli pozwany nie stawił się na posiedzenie wyznaczone na rozprawę albo mimo stawienia się nie bierze udziału w rozprawie, sąd wyda wyrok zaoczny.
 
W tym wypadku przyjmuje się za prawdziwe twierdzenie powoda o okolicznościach faktycznych przytoczonych w pozwie lub w pismach procesowych doręczonych pozwanemu przed rozprawą, chyba że budzą one uzasadnione wątpliwości albo zostały przytoczone w celu obejścia prawa.
 
Na chwilę obecną pozostaje uzyskanie wyroku zaocznego opatrzonego w klauzulę wykonalności oraz złożenie wniosku o wszczęcie egzekucji do Komornika. Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności sąd rozpoznaje niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 3 dni od dnia jego złożenia. Do wniosku powinien Pan dołączyć otrzymany z sądu odpis wyroku zaocznego.
 
Warszawa, dnia 29 kwietnia 2013 r.
 
Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli
Kocjana 3
01-473 Warszawa
 
Powód:
Krzysztof Kowalski
Kasprowicza 22/3
05-795 Warszawa
 
Pozwany: 
Krzysztof Pomirski
Synów Pułku 113/90
01-354 Warszawa
 
Dotyczy: IC 1220/12 upr
 
WNIOSEK O NADANIE WYROKOWI KLAUZULI WYKONALNOŚCI
 
Działając w imieniu własnym wnoszę o:
 1. Nadanie klauzuli wykonalności prawomocnemu wyrokowi Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli z dnia 2 lutego 2012 r. w sprawie IC 1220/12;
 2. Zasądzenie kosztów postępowania według norm przepisanych;
 3. Doręczenie powodowi odpisu wyroku zaopatrzonego w klauzulę wykonalności;
 
 
 
……………………….
podpis powoda
 
Załącznik:
1. Odpis wyroku z dnia 2 lutego 2012 r.
 
Po otrzymaniu odpisu wyroku wraz z klauzulą wykonalności należy złożyć go wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji w dowolnej Kancelarii Komornika. Tytuł wykonawczy stanowi podstawę do prowadzenia egzekucji o całe objęte nim roszczenie i ze wszystkich części majątku dłużnika, chyba, że z treści tytułu wynika co innego. Wzory wniosków o wszczęcie egzekucji można znaleźć w Kancelarii Komornika.


Tagi: wyrok, komornik, egzekucja, pożyczka

Opinie naszych zadowolonych Klientów
  Zostaw swój komentarz
  Adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right
Podobne artykuły