Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Kostyra

Jako radca prawny, prowadzący swoją kancelarię na terenie Warszawy, świadczę pomoc zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Pomoc udzielana jest klientom zarówno w formie tradycyjnej, w siedzibie kancelarii, jak i online.

Kim jest radca prawny?

Jest to przedstawiciel zawodu zaufania publicznego, który oferuje swoim klientom wsparcie w formie konsultacji, porad, przygotowania opinii, aktów oraz poprzez reprezentowanie swojego klienta w sądzie. Jest osobą posiadającą odpowiednie wykształcenie i wpisaną na listę radców prawnych. Jego kancelaria jest zatem miejscem, w którym można otrzymać wsparcie w sytuacji, gdy potrzebujemy pomocy prawnej.

Czym zajmuje się radca?

Jego podstawowym zajęciem jest świadczenie klientom wsparcia, obejmującego najczęściej udzielanie porad, sporządzanie pism, reprezentowanie klienta przed sądami czy opiniowanie umów lub tworzenie opinii. Jego wsparcie może być adresowane zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

W naszej kancelarii, udzielana jest pomoc, zarówno online, jak i stacjonarna, z prawa rodzinnego, cywilnego, mieszkaniowego, podatkowego, karnego, pracy, administracyjnego, handlowego, cywilnego, autorskiego, zagadnień związanych z odszkodowaniami, rozwodami i nie tylko.

Egzekucja na podstawie wyroku zaocznego

29.04.2013
Niniejsza sprawa praktycznie jest już ukończona i na tym etapie pełnomocnik procesowy w mojej ocenie jest zbędny. W dniu 2 lutego 2012 r. został przez Sąd Rejonowy wydany wyrok zaoczny opatrzony w klauzulę natychmiastowej wykonalności.
 
Zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli pozwany nie stawił się na posiedzenie wyznaczone na rozprawę albo mimo stawienia się nie bierze udziału w rozprawie, sąd wyda wyrok zaoczny.
 
W tym wypadku przyjmuje się za prawdziwe twierdzenie powoda o okolicznościach faktycznych przytoczonych w pozwie lub w pismach procesowych doręczonych pozwanemu przed rozprawą, chyba że budzą one uzasadnione wątpliwości albo zostały przytoczone w celu obejścia prawa.
 
Na chwilę obecną pozostaje uzyskanie wyroku zaocznego opatrzonego w klauzulę wykonalności oraz złożenie wniosku o wszczęcie egzekucji do Komornika. Wniosek o nadanie klauzuli wykonalności sąd rozpoznaje niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 3 dni od dnia jego złożenia. Do wniosku powinien Pan dołączyć otrzymany z sądu odpis wyroku zaocznego.
 
Warszawa, dnia 29 kwietnia 2013 r.
 
Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli
Kocjana 3
01-473 Warszawa
 
Powód:
Krzysztof Kowalski
Kasprowicza 22/3
05-795 Warszawa
 
Pozwany: 
Krzysztof Pomirski
Synów Pułku 113/90
01-354 Warszawa
 
Dotyczy: IC 1220/12 upr
 
WNIOSEK O NADANIE WYROKOWI KLAUZULI WYKONALNOŚCI
 
Działając w imieniu własnym wnoszę o:
 1. Nadanie klauzuli wykonalności prawomocnemu wyrokowi Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli z dnia 2 lutego 2012 r. w sprawie IC 1220/12;
 2. Zasądzenie kosztów postępowania według norm przepisanych;
 3. Doręczenie powodowi odpisu wyroku zaopatrzonego w klauzulę wykonalności;
 
 
 
……………………….
podpis powoda
 
Załącznik:
1. Odpis wyroku z dnia 2 lutego 2012 r.
 
Po otrzymaniu odpisu wyroku wraz z klauzulą wykonalności należy złożyć go wraz z wnioskiem o wszczęcie egzekucji w dowolnej Kancelarii Komornika. Tytuł wykonawczy stanowi podstawę do prowadzenia egzekucji o całe objęte nim roszczenie i ze wszystkich części majątku dłużnika, chyba, że z treści tytułu wynika co innego. Wzory wniosków o wszczęcie egzekucji można znaleźć w Kancelarii Komornika.


Tagi: wyrok, komornik, egzekucja, pożyczka

Opinie naszych zadowolonych Klientów
  Zostaw swój komentarz
  Adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Porady prawne online
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right
Podobne artykuły