Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Ultimo Wrocław

15.06.2012
Firma windykacyjna ultimo z siedzibą w Wrocławiu koncentruje się na zakupach portfeli oferowanych przez banki, firmy telekomunikacyjne i inne instytucje.
 
Jak wynika z Pani opisu sprawy ultimo nabyło również wierzytelność przysługującą jednemu z operatorów telewizji cyfrowej a wcześniej odpłatnej telewizji naziemnej.
 
Generalną zasadą wynikającą z unormowań Kodeksu cywilnego jest przedawnienie roszczeń majątkowych. Zgodnie z treścią art. 117 Kodeksu cywilnego po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne.
 
Instytucja przedawnienia roszczeń pełni istotne funkcje w zakresie pewności obrotu i stabilizacji stosunków prawnych. Jest to konieczne również z tego względu, że z upływem czasu zachodzą trudności w odtworzeniu rzeczywistej treści stosunków powstałych w przeszłości. Przy krótkich terminach przedawnienia uzasadnienie do stosowania rygoru tej instytucji ulega osłabieniu, gdyż upływ terminu przedawnienia nie służy w pełni wskazanym wyżej celom. Jest też zrozumiałe, że trudniejsze jest w tym przypadku podjęcie działań dla uniknięcia skutków upływu terminu przedawnienia. W tym wypadku nieuwzględnienie zarzutu przedawnienia podniesionego przez dłużnika mogą uzasadniać różnego rodzaju działania dłużnika prowadzące do „wydłużenia” terminu, po upływie którego wierzyciel jest w stanie wystąpić na drogę sądową przeciwko dłużnikowi. Przy ocenie skutków upływu terminu przedawnienia, w kontekście możliwości zastosowania art. 5 k.c., istotne jest bowiem również to, jak znaczny jest upływ terminu przedawnienia.
 
Zgodnie z art. 118 Kodeksu cywilnego jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - trzy lata. W niniejszej sprawie możnaby również rozważać zastosowanie krótszego okresu terminu przedawnienia wynikającego z art. 751 Kodeksu cywilnego zgodnie z którym z upływem lat dwóch przedawniają się roszczenia o wynagrodzenie za spełnione czynności i o zwrot poniesionych wydatków przysługujące osobom, które stale lub w zakresie działalności przedsiębiorstwa trudnią się czynnościami danego rodzaju.
 
Jak wynika z powyższych uregulowań prawnych roszczenia firmy ultimo z Wrocławia względem Pani uległy przedawnieniu a ich działania mają na celu doprowadzenie do sytuacji w której uzna Pani dług i będą mogli skutecznie domagać się spłaty zadłużenia.
 
W niniejszej sytuacji nie powinna Pani podejmować żadnych rozmów z firmą ultimo a w przypadku otrzymania nakazu zapłaty z sądu niezwłocznie należy skontaktować się z naszą firmą.


Tagi: ultimo, przedawnienie, wezwanie do zapłaty

Opinie naszych zadowolonych Klientów
 • 20.01.2013 Grzegorz Podlinski napisał(a):

  Wysylacie mi panstwo o moim zadluzeniu,tylko nie wiem o co wam chodzi.dekoder oddalem wedlug polecenia w firmie w Nowym nad Wisla,ciagle mnie nekacie pismami o mnie o moim zadluzeniu moj nr sprawy to1549m74 nr klienta3917340 chc wg prawa sprawa jest dawno przedawniona.chcialbym ostatecznie rozwiazac ten problem.prosze o wyslanie na moja poczte elektronicznakonczenia sprawy

 • 11.06.2013 Miś-Ptyś napisał(a):

  ULTIMO S.A.
  ul. Braniborska 58-68
  53-680 Wrocław to ta firma? Czy ona zajmuje się handlowaniem długami? Ta pseudofirma działa na granicy etyki i prawa. Wprowadza w błąd potencjalnych nabywców długów, handlując zadłużeniem osób zmarłych.Okropność.Ludzie,którzy nie żyją nadal figurują na stronie tej firmy, zachęcając nieświadomych kupujących do pakowania się w maliny.Jest to skrajnie nieetyczne i obrzydliwe.Co to za parszywa "firma"?

 • Zostaw swój komentarz
  Adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right
Podobne artykuły