Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Rejestracja spółki przez obywatela Ukrainy

11.06.2012
Od 1 stycznia 2012 roku istnieje możliwość założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet. Aby ją założyć należy wypełnić odpowiedni formularz wpisując w nim właściwe dane. 
 
Aby tego dokonać trzeba wprowadzić wymagane dane. Jedną z nich jest numer PESEL, którego, co do zasady, nie posiadają osoby niebędące polskimi obywatelami. Brak numeru PESEL powoduje niemożliwość zarejestrowania spółki z o.o. przez Internet.
 
W związku z powyższym w dalszej części odpowiedzi skoncentruję się na rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez obywatela Ukrainy w sposób tradycyjny.
 
Pierwszym etapem rejestracji spółki z o.o. jest stworzenie odpowiedniej umowy. Musi być ona stworzona w postaci aktu notarialnego. Wspólnicy spółki z o.o., którzy tworzą Zarząd muszą złożyć podpisy osobiście w obecności notariusza. Wraz z dniem podpisania umowy spółki z o.o. powstaje spółka z o.o. w organizacji. Jest to okres od podpisania umowy do uzyskania wpisu w krs. W tym czasie spółka z o.o. w organizacji może przygotowywać się do prowadzenia działalności gospodarczej, czyli nabywać aktywa, prawa własności, zaciągać zobowiązania itp. Na podstawie wystawionych faktur może później rozliczyć się w chwili powstania prawnej spółki z o.o..
 
W trakcie wizyty w Kancelarii Notarialnej na ogół również przygotowywane są wzory podpisów, które następnie należy złożyć w Krajowym Rejestrze Sądowym.
 
Kolejnym etapem zakładania spółki z o.o. jest rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym. Do wniosku o rejestrację w krs powinny być dostarczone oryginały wszystkich wymaganych dokumentów lub ich kopie potwierdzone notarialnie. W szczególności wniosek o rejestrację spółki powinien składać się z:
 
 1. Formularz KRS-W3 – wniosek o rejestrację
 2. Formularz KRS-WE – wspólnicy podmiotu
 3. Formularz KRS-WK – informacja o sposobie reprezentacji
 4. Formularz KRS-WL - prokurenci
 5. Formularz KRS-WM – przedmiot działalności
 6. Umowa spółki – akt notarialny
 7. Uchwała o powołaniu członków zarządu
 8. Oświadczenie członka/ów zarządu o wniesieniu i postawieniu przez wspólników kapitału zakładowego do dyspozycji zarządu 
 9. Lista wspólników wraz z liczbą i wartością udziałów przypadających na każdego z nich podpisana przez  wszystkich członków zarządu
 10. Wzory podpisów członków zarządu (w formie aktu notarialnego)
 11. Adresy członków zarządu)
 12. Oświadczenie zarządu o powołaniu prokurenta/ów
 13. Wzory podpisów prokurentów (w formie aktu notarialnego)
 14. Potwierdzenie wpłaty na konto krs tytułem opłaty rejestracyjnej za wpis do krs oraz za ogłoszenie w monitorze Sądowym i Gospodarczym
 15. Potwierdzenie prawa do lokalu – siedziby spółki
 16. Formularz NIP-2 – zgłoszenie identyfikacyjne lub aktualizacyjne - jeśli wcześniej numer nadany został spółce w organizacji 
 17. Decyzja o nadaniu numery NIP (formularz NIP-4) - jeśli wcześniej numer nadany został spółce w organizacji 
 18. Formularz RG-1 - Wniosek o nadanie numeru REGON lub zmianę danych - jeśli wcześniej numer nadany został spółce w organizacji
 19. Zaświadczenie o nadaniu numeru regon (w oryginale) - jeśli wcześniej numer nadany został spółce w organizacji 
 20. Formularz ZUS ZPA – zgłoszenie płatnika składek osoby prawnej
 
W związku z koniecznością zawarcia umowy spółki w formie aktu notarialnego konieczna jest wizyta cudzoziemca na terytorium Polski. Pozostałe czynności związane z rejestracją spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogę być przeprowadzone przez pełnomocnika np. naszą Kancelarię.
 
Koszty rejestracji spółki: przygotowanie umowy, opłaty sądowe, opłaty za ogłoszenia, opłata za wypełnienie formularzy krs wynoszą około 2 000 zł.


Tagi: krs, spółka, cudzoziemiec, obcokrajowiec

Opinie naszych zadowolonych Klientów
  Zostaw swój komentarz
  Adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right
Podobne artykuły