Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Wykreślenie wpisu z rejestru osób niepożądanych

07.03.2012
Dużym błędem było dopuszczenie do wydalenia Pana Taty z Polski co w chwili obecnej znacznie utrudnia możliwości związane z jego powrotem do polski. Zlecenie przedmiotowej sporawy w wrześniu naszej Kancelarii praktycznie gwarantowałoby legalizację pobytu w Polsce. 
 
W pierwszej kolejności Pana Tata powinien złożyć wniosek o wykreślenie jego danych z wykazu osób niepożądanych na terytorium Polski. 
 
Decyzje o wykreśleniu cudzoziemcy z wykazu osób niepożądanych na terytorium Polski podejmuje Szef Urzędu do spraw Cudzoziemców (ul. Koszykowa 16, Warszawa). Do niego powinna Pani przesłać pismo w tej sprawie, dołączając potwierdzoną kopię aktu ślubu, ewentualnie dodatkowe dokumenty.
 
Należy jednak pamiętać, iż w praktyce wniosek może być pozostawiony bez rozpoznania bowiem zgodnie z treścią art. 131 cudzoziemiec może złożyć taki wniosek tylko jeżeli wykreślenie jego danych osobowych zawartych w wykazie lub w Systemie Informacyjnym Schengen, jeżeli zostały tam umieszczone w wyniku błędu.
 
W pozostałych sytuacjach katalog instytucji mogących wnioskować o wykreślenia danych cudzoziemca jest zamknięty.
 
W wniosku o wykreślenie danych należy szczegółowo opisać sytuację Pana Taty w szczególności udokumentować, iż cała jego najbliższa rodzinna zamieszkuje na terenie Polski oraz, iż jego stan zdrowia nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie w ojczystym kraju. Brak możliwości wjazdu do Polski narusza w szczególności postanowienia Konwencję Praw Człowieka w zakresie poszanowania życia rodzinnego.
 
Po przyjeździe do Polski (uzyskaniu wizy) należy niezwłocznie złożyć wniosek o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony wraz z umową najmu lokalu mieszkalnego, potwierdzeniem uzyskiwania stałego dochodu, ubezpieczeniem zdrowotnym.
 
Warto również w mojej ocenie zadbać o zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony dla Państwa. Proszę pamiętać, iż  zezwolenie uzyskane na podstawie przepisów o abolicji jedynie daje możliwość uregulowania swojego statusu prawnego w Polsce, konsekwencją nie wykonania czynności i uzyskania właściwego zezwolenia na zamieszkanie będzie ponowna decyzja nakazująca opuszczenie terytorium Polski.
 
Jednocześnie przestrzegam przed praktyką stosowną przez wielu cudzoziemców polegającej na zmianie swoich danych osobowych w kraju ojczystym i ponownym wnioskowaniu o wizę do Polski - takie działanie jest niezgodne z prawem.


Tagi:

Opinie naszych zadowolonych Klientów
  Zostaw swój komentarz
  Adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right
Podobne artykuły