Kancelaria Radcy Prawnego Dariusz Borys Kostyra
Zamów poradę online Zapytaj prawnika

Prawo administracyjne

29.08.2017

Prawo administracyjne to zakres ustawodawstwa, które dotyka zarówno osoby prywatne, jak i właścicieli firm, biznesmenów. Wielu Klientów zgłaszających się do naszej kancelarii poszukuje porady prawnej czy pomocy podczas redagowania pisma do konkretnej placówki, jednostki administracyjnej czy urzędu. Niestety, gąszcz przepisów prawnych oraz ogromna biurokracja nierzadko przerasta możliwości działania oraz wiedzę zwyczajnego obywatela. Stąd pomoc prawna w zakresie prawa administracyjno staje się dziś coraz bardziej popularna i pożądana. Prowadzone przez nas przez lata sprawy dotyczą różnych dziedzin życia społecznego. Mogą to być błędy interpretacyjne związane z prawem budowlanym, ochroną środowiska czy nawet gospodarką nieruchomościami. Staramy się wyjaśniać wszystkie nieścisłości, tłumaczyć zawiłe i nierzadko skomplikowane zagadnienia prawne, a także reprezentować naszych Klientów w postępowaniu administracyjnym czy podatkowym przed urzędem skarbową lub izbą skarbową. Nierzadko walczymy w Państwa imieniu o odszkodowania lub zadośćuczynienie w związku z błędami poczynionymi przez organy administracji publicznej. 
 
Jesteśmy do Państwa usług, zarówno w przypadku pomocy jednorazowej, jak i trwałej. Gwarantujemy kompleksową ochronę prawną i doradztwo, które jest niewątpliwie bardzo wygodną formą działania, głównie dla firm i przedsiębiorców. Nasza kancelaria prawna jest bardzo konkurencyjna na ryku, nie tylko ze względu na wysoki poziom świadczenia usług, ale także atrakcyjne ceny. 
 
Zajmujemy się m.in.:
 
reprezentujemy Klientów w toku postępowania administracyjnego,
sporządzamy wnioski o wszczęcie postępowania administracyjnego,
sporządzamy wszelką niezbędna dokumentację, zawiadomienia oraz odwołania od decyzji administracyjnych,
szczegółowo zajmujemy się całym procesem odwoławczym,
redagujemy opinie prawne w postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz sprawach z zakresu prawa administracyjnego, materialnego i procedury administracyjnej.
sporządzamy skargi od Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
kompletujemy dokumentację oraz pomagamy uzyskać pozwolenia,
występujemy w postępowaniach podatkowych przed urzędami skarbowymi i izbami skarbowymi,
sporządzamy opinie prawne, analizy,
doradzamy w tematyce prawa administracyjnego i publicznego prawa gospodarczego,
prowadzimy postępowania przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym,
występujemy o uzyskanie interpretacji podatkowych i decyzji administracyjnych (np. pozwolenia na budowę, decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego, itp.),
doradzamy jak pozyskać koncesje, licencje, zezwolenia,
pomagamy w ustaleniu wysokości opłat adiacenckich i opłat za użytkowanie wieczyste.administracyjne

Zapytaj prawnika
Umów wizytę
Opinie klientów
Maryna

Komunikacja i współpraca z kancelarią zostawiły bardzo pozytywne emocje. Wszyscy pracownicy bardzo mili i pomocni. Poziom profesjonalności bardzo wysoki . Myślałam, że moja sprawa nie jest do załatwienia, ale SIĘ UDAŁO! Otrzymałam kartę na 3 lata w trzy miesiące. Bardzo się cieszę , że trafiłam na kancelarię LexVin, doświadczonego prawnika Pana Dariusza Kostyry. Jestem bardzo wdzięczna i serdecznie polecam najlepszą kancelarię w Warszawie.

 • right
Mikołaj

Jestem mile zaskoczony jakością, fachowością i krótkim czasem prowadzenia sprawy choć do tej pory współpracowałem z wieloma kancelariami i prawnikami.

 • left
 • right
Andrzej

Szczerze polecam ta kancelarie dobry kontakt, szybka odpowiedz i pełen profesjonalizm. W sądzie poszło tak jak mówił Pan Dariusz. Dziękuje.

 • left
 • right
Piotr

Cieszy mnie niezmiernie, że w tak trudnych czasach wyzysku, manipulacji i cwaniactwa jest tak profesjonalna możliwość obrony. Dziękuję panie Darku !

 • left
 • right
Darek

Jestem bardzo mile zaskoczony profesjonalnością i szybkością odpowiedzi. Poleciłem serwis znajomym, bo warto!

 • left
 • right
Michał

Bardzo fachowa i szybka pomoc, a wszystko w dobrej cenie. Jestem pełen uznania i wdzięczności dla Kancelarii LexVin za profesjonalną realizację usługi.

 • left
 • right
Karolina

Bardzo dziękuję za zajęcie się moją sprawą oraz szybkie wysłanie mi sprzeciwu. Z pewnością polecę Państwa usługi.

 • left
 • right
Joanna

Pomoc prawną otrzymałam błyskawicznie i profesjonalnie.Świetna,merytoryczna i miła obsługa. Serdecznie dziękuję.

 • left
 • right
Aneta

Bardzo dziękuję za profesjonalne i szybkie napisanie sprzeciwu. Polecam pomoc prawną Kancelarii LexVin każdemu, kto szuka profesjonalnej pomocy prawnej.

 • left
 • right